Reklama

Reklama

Zambia: Studenci pożegnali rybę Mafishi. Wierzyli, że przynosi im szczęście

Zambijscy studenci opłakują śmierć Mafishi. Ryba o tym imieniu mieszkała w oczku wodnym na terenie Copperbelt University (CBU) w mieście Kitwe. Studenci wierzyli, że przynosi im szczęście. Kondolencje z powodu jej śmierci złożył żakom prezydent Zambii Edgar Lungu - poinformował we wtorek (8 września) serwis BBC News.

- Jeszcze nie został pochowany, planujemy go zabalsamować - powiedział przewodniczący stowarzyszenia studentów CBU Lawrence Kasonde.

Jak podaje BBC News, przez ostatnie dwie dekady studenci CBU wierzyli, że Mafishi przynosi im szczęście na egzaminach. Śmierć ryby uczcili, zapalając świece i maszerując po kampusie.

Prezydent Lungu we wpisie na Facebooku poświęconym rybie zacytował słowa Mahatmy Gandhiego, że "wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym, w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami". "Cieszę się, że otrzymałeś stosowne pożegnanie. Wszyscy będziemy za tobą tęsknić" - dodał.

Reklama

Mafishi w miejscowym języku bemba oznacza "dużą rybę". Zwierzę miało co najmniej 22 lata i w stawie na terenie uniwersytetu mieszkało ponad 20 lat. Przyczyny jego śmierci są badane. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy