Reklama

Reklama

Zamach w Turcji. Błyskawiczna reakcja Białego Domu

Biały Dom potępił zamachy terrorystyczne na lotnisku w Stambule i zapewnił o wsparciu Turcji w walce z terroryzmem. W atakach przeprowadzonych przez zamachowców-samobójców zginęło co najmniej 36 osób, a ponad 140 zostało rannych.

"Stany Zjednoczone potępiają najostrzej jak to możliwe odrażające zamachy terrorystyczne na Międzynarodowym Lotnisku Ataturka w Stambule" - głosi oświadczenie rzecznika Białego Domu Josha Earnesta, który w imieniu amerykańskich władz przekazał kondolencje rodzinom ofiar i życzył rannym szybkiego powrotu do zdrowia.

"Utrzymujemy zdecydowane poparcie dla Turcji, naszego partnera i sojusznika z NATO. Razem z przyjaciółmi i sojusznikami na świecie nadal będziemy przeciwstawiać się terroryzmowi" - podkreślił Josh Earnest.

Reklama

Kandydat republikanów na prezydenta Donald Trump oświadczył, że należy być twardszym w walce z terrorystami. "Coć tu dzieje się naprawdę złego. Jeśli nie zaczniemy być inteligentni i twardzi, to niewiele zostanie z naszego kraju" - oświadczył biznesmen podczas wiecu w Ohio.

Hillary Clinton wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że walka z terroryzmem wymaga bliższej współpracy USA z sojusznikami w Europie i na Bliskim Wschodzie. Była sekretarz stanu dodała, że nie można się ugiąć przed dżihadystami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy