Reklama

Reklama

Zamach w Nowym Jorku. Wśród ofiar Belgijka

Wśród ofiar śmiertelnych zamachu w Nowym Jorku jest obywatelka Belgii. Trzy osoby z tego kraju zostały ranne - poinformowały belgijskie władze. Z kolei argentyńskie ministerstwo spraw zagranicznych potwierdziło śmierć pięciu mężczyzn. Pozostałe dwie ofiary to Amerykanie. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że sprawca wtorkowego zamachu terrorystycznego, zidentyfikowany jako Sajfullo Sajpow, planował atak przez kilka tygodni, a w użytym przez niego samochodzie znaleziono noże.

Ofiary zamachu

Początkowo belgijskie władze poinformowały o śmierci młodej kobiety z Flandrii, która przyleciała do Nowego Jorku na wycieczkę z siostrami i matką. Minister spraw zagranicznych Didier Reynders złożył kondolencje rodzinie i bliskim młodej kobiety. 

W środę szef dyplomacji potwierdził, że Belgowie są także wśród rannych. To trzyosobowa rodzina. Wszyscy zostali zoperowani. Na razie nie ma informacji o stanie zdrowia zdrowia rodziców i ich syna.

Z kolei argentyńskie media podają, że w ataku zginęła grupa pięciu przyjaciół pochodzących z tego kraju. W Nowym Jorku świętowali 30-lecie ukończenia szkoły.  Amerykańskie władze potwierdziły narodowości ofiar. 

Reklama

W ciężarówce znaleziono noże


W środę zastępca komisarza policji Nowego Jorku (NYPD) John Miller poinformował, że sprawca wypożyczył samochód około godziny przed atakiem w mieście Passaic w stanie New Jersey. W ciężarówce typu pick-up znaleziono kilka noży oraz ręcznie napisany list w języku arabskim, w którym Sajpow skonstatował, że Państwo Islamskie (IS) "będzie istniało wiecznie".

Zastępca komisarza NYPD podał również, że Sajpow przybył do USA w marcu 2010 roku. We wtorek został zabrany do szpitala Bellevue, gdzie przedstawiciele policji oczekują na nowe wiadomości co do stanu jego zdrowia.

We wtorek rozpędzona furgonetka wjechała na Manhattanie w pieszych i rowerzystów. Zginęło 8 osób, a 11 zostało ciężko rannych. Sprawcą ataku był 29-letni imigrant z Uzbekistanu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy