Reklama

Reklama

Zamach w Nowym Jorku. Policja szuka drugiej osoby

W związku z atakiem, do którego doszło we wtorek w Nowym Jorku władze poszukują drugiej osoby. Jest nim 32-letni, pochodzący z Uzbekistanu, Muhammadzoir Kadyrow.

Jak dotąd, amerykańscy prokuratorzy postawili zarzuty 29-letniemu imigrantowi z Uzbekistanu.

Sajfulo Sajpow usłyszał zarzuty wspierania zagranicznej organizacji terrorystycznej oraz dokonania przestępstwa z użyciem pojazdu mechanicznego. Jak poinformowała policja, mężczyzna planował wykonanie ataku przez kilka tygodni. W samochodzie, którym wjechał w przechodniów znaleziono kilka noży oraz ręcznie napisany list w języku arabskim, w którym Sajpow skonstatował, że dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) "będzie istniała wiecznie".

Reklama

29-latek wjechał we wtorek wynajętą furgonetką na ścieżkę rowerową na nowojorskim Manhattanie zabijając 8 osób i raniąc 11. Został postrzelony przez służby.

Sajfullo Sajpow przybył legalnie do USA w 2010 roku i osiedlił się na Florydzie. Jest on posiadaczem zielonej karty przyznanej mu właśnie w loterii wizowej.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy