Reklama

Reklama

Zamach w Londynie: Burmistrz o czwartkowych wyborach

W wyniku sobotniego zamachu w Londynie zginęło co najmniej 6 osób, a około 50 przebywa w szpitalach. Niektórzy ranni są w stanie krytycznym - poinformował w niedzielę rano burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan. Zapewnił również, że czwartkowe wybory odbędą się. "Terroryści nienawidzą demokracji, dlatego zagłosujemy" - zaznaczył.

Burmistrz Londynu potępił sobotni zamach terrorystyczny w Londynie, nazywając go "świadomym i tchórzliwym atakiem na niewinnych londyńczyków". Jak podkreślił, "nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich aktów barbarzyństwa".

Khan zaznaczył, że "myślami jest ze wszystkimi dotkniętymi" wydarzeniami w pobliżu London Bridge i Borough Market.

"Sytuacja wciąż jest rozwojowa i apeluję do wszystkich londyńczyków i osób odwiedzających nasze miasto o zachowanie spokoju i bycie czujnym" - mówił, prosząc o zgłaszanie wszystkich podejrzanych sytuacji policji.

Reklama

W późniejszym wystąpieniu Khan poinformował, że na ulicach Londynu zostanie w najbliższym czasie zwiększona liczba policjantów, jednak podkreślił, że nie należy ulegać panice.

"Jedną z rzeczy, które możemy zrobić, to pokazać, że nie będziemy zastraszeni i zagłosować" w czwartkowych wyborach, korzystając z naszych praw - mówił.

Choć w mediach pojawiały się głosy nawołujące do przełożenia wyborów, burmistrz Londynu powiedział, że nie jest zwolennikiem tego rozwiązania.

"Jestem gorliwym wyznawcą demokracji i jestem pewien, że zagłosujemy i przyznamy, że jedną z rzeczy, których ci terroryści nienawidzą, jest głosowanie; oni nienawidzą demokracji" - mówił.

Reklama

Reklama

Reklama