Reklama

Reklama

Zamach samobójczy w centrum Kabulu. Są zabici i ranni

Do co najmniej 28 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego zamachu samobójczego na siedzibę głównej agencji bezpieczeństwa w centrum Kabulu w Afganistanie - poinformowała policja. Ataku dokonali bojownicy talibscy. 320 osób zostało rannych.

Szef kabulskiej policji Abdul Rahman Rahimi powiedział, że wśród ofiar śmiertelnych i rannych są zarówno członkowie afgańskich sił bezpieczeństwa jak i cywile.

"Wielu rannych jest w ciężkim stanie" - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Mohammed Ismail Kawusi sugerując, że bilans ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć. Wcześniej informowano o siedmiu zabitych i 327 rannych. 

Rzecznik afgańskiego MSW Sedik Sedikki oświadczył, że po ataku samobójcy nastąpił ostrzał. Zamach miał miejsce w pobliżu siedziby ministerstwa obrony Afganistanu i pałacu prezydenckiego w godzinach porannego szczytu.

Reklama

"Wiosenna ofensywa" talibów

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid poinformował, że atak przeprowadzili bojownicy talibscy; po wybuchu doszło do strzelaniny z policjantami wewnątrz budynku agencji bezpieczeństwa. Talibowie nasilili swoje ataki na afgańskie siły bezpieczeństwa po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu "wiosennej ofensywy".

Tuż po wybuchu w okolicy ambasady USA w Kabulu było widać unoszący się czarny, gęsty dym. Z budynku amerykańskiej placówki, która znajduje się niedaleko siedziby misji NATO w Afganistanie, dobiegał dźwięk syreny alarmowej. Ani ambasada ani misja NATO nie ucierpiały w wyniku eksplozji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy