Reklama

Reklama

Zamach na lotnisku w Stambule. Strach przed kolejnymi atakami

Blisko 40 zabitych i 150 rannych – to ostatni bilans krwawego zamachu terrorystycznego na lotnisku w Stambule. Według tureckiej policji za atakiem stoi Państwo Islamskie. Polskie MSZ sprawdza, czy wśród ofiar znajdują się nasi rodacy. W obawie przed kolejnymi atakami, w USA zwiększono środki bezpieczeństwa na lotniskach.

Nie jest znany jeszcze dokładny przebieg zdarzeń. Według wstępnych ustaleń trzech zamachowców przyjechało na lotnisko im. Ataturka taksówką.

Przedstawiciele tureckich władz poinformowali, że dwóch wysadziło się w powietrze przed punktem kontrolnym usytuowanym przed wejściem do terminalu. Przed detonacją ładunków otworzyli ogień.

Trzeci zamachowiec zdetonował ładunek wybuchowy na parkingu w pobliżu lotniska. Także i on przed wybuchem zaczął strzelać.

CZYTAJ DALEJ

Turecka policja uważa, że za samobójczymi atakami na lotnisku w Stambule stoi dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie - podała turecka agencja prasowa Dogan, powołując się na źródła w policji.

Reklama

Taki sam komunikat przekazał premier Turcji Binali Yildirim.

CZYTAJ DALEJ

Władze Turcji poinformowały, że "zdecydowana większość" ofiar ataków na lotnisku Ataturka w Stambule to Turcy, ale wśród zabitych i rannych są także obcokrajowcy.

Z dostępnych na chwilę obecną informacji wynika, że wśród ofiar i rannych zamachu na lotnisku w Stambule nie ma polskich obywateli - poinformowało w środę rano MSZ. Biuro prasowe resortu zaznaczyło, że tureckie władze wciąż uzupełniają listy osób poszkodowanych.

"Polskie służby weryfikują, czy wśród ofiar są polscy obywatele" - zapewnił. Radzi też, by osoby zaniepokojone losem bliskich przebywających aktualnie w Turcji kontaktowały się z polskim konsulatem w Stambule.

CZYTAJ DALEJ

Rafał Sobczak zaznaczył, że na chwilę obecna nie zmieniają się rekomendacje MSZ dla Polskich turystów udających się do tego kraju.

"Odradzamy podróże do południowo-wschodniej Turcji" - powiedział. Osobom przybywającym do większych aglomeracji MSZ radzi unikać miejsc, w których gromadzi się duża liczba ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Po zamachu na lotnisku w Stambule zwiększono środki bezpieczeństwa na lotniskach w Nowym Jorku - poinformowały we wtorek wieczorem czasu lokalnego amerykańskie władze.

Na dwóch lotniskach: La Guardia i JFK, oraz Newark w sąsiednim stanie New Jersey pojawiły się dodatkowe patrole policji.

Po wtorkowym zamachu na największym tureckim lotnisku amerykańska agencja lotnictwa cywilnego FAA zawiesiła wszystkie loty z USA do Stambułu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy