Reklama

Reklama

Zamach na katolicki kościół w Nigerii. Są ofiary

Co najmniej osiem osób, a według innych źródeł 12, zginęło w niedzielę podczas napaści uzbrojonych ludzi na katolicki kościół pod wezwaniem św. Filipa niedaleko miasta Onitsha w południowo-wschodniej części Nigerii, 300 km od Lagos - podały tamtejsze źródła.

Według władz zginęło osiem osób, a według źródeł medycznych zabito 12. Wiele osób zostało rannych i przewieziono je do szpitala - powiedział agencji AFP przedstawiciel uniwersyteckiej kliniki Nnamdi Azikiwe w Nnewi, które jest znanym ośrodkiem medycznym.

Według szefa policji stanu Anamba, w którym leży Nnewi, napaści dokonał tylko jeden uzbrojony człowiek, ubrany na czarno i z zasłoniętą twarzą. Wszedł on do kościoła podczas nabożeństwa o godz. 6 rano i zaczął bezładnie strzelać do wiernych, a następnie uciekł. Policja wszczęła pościg.

Reklama

Według świadków liczba ofiar może sięgnąć 20, a napastników mogło być nawet pięciu.

Nikt nie przyznał się do zamachu. Władze podały, że według nich ataku nie przeprowadziło Boko Haram, mimo że ekstremiści z tego ruchu spalili kilkadziesiąt kościołów w ubiegłych latach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy