Reklama

Reklama

Zamach na byłego premiera Pakistanu. Napastnik otworzył ogień

Imran Khan, były premier Pakistanu, został ranny w zamachu. Napastnik strzelił w kierunku ciężarówki, którą polityk poruszał się wraz ze swoimi zwolennikami. W sieci pojawiają się nagrania, które przedstawiają zamachowca, schwytanego przez tłum.

Do zdarzenia doszło w mieście Wazirabad w Pakistanie. Imran Khan wraz ze swoimi zwolennikami podróżował, stojąc na dachu specjalnej ciężarówki. Konwój aut jechał do Islamabadu, stolicy Pakistanu, w ramach kampanii mającej na celu zmuszenie rządu do przeprowadzenia przedterminowych wyborów. 

Samochody przejeżdżały powoli ulicami miasta, a polityk pozdrawiał zebranych. W pewnym momencie padły strzały - co słychać na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. 

Pakistan. Zamach na Imrana Khana. Napastnik zatrzymany

Jak podaje agencja AP, Imran Khan został ranny w stopę, jednak obrażenia nie są poważne. Khan został opatrzony na miejscu. Świadkowie widzieli go, jak został przeniesiony z ciężarówki do innego samochodu. W zdarzeniu ranni zostali również zwolennicy Khana, którzy byli z nim na dachu ciężarówki. 

Reklama

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać napastnika, zatrzymanego przez tłum. 

Atak miał miejsce niecały tydzień po tym, jak Imran Khan rozpoczął swój marsz z miasta Lahore wraz z tysiącami zwolenników. Polityk twierdzi, że jego usunięcie ze stanowiska premiera Pakistanu, poprzez przyznanie wotum nieufności, było spiskiem, który przygotował jego następca, Shahbaza Sharifa oraz Stany Zjednoczone. "Zarówno nowy premier jak i administracja USA zaprzecza tym oskarżeniom" - informuje AP.

Czytaj też: Coraz mniej czasu, by dostać dodatkowe 3 tys. zł. Nie przegap tego terminu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy