Reklama

Zamach bombowy w Ankarze. Oświadczenie MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo potępiło w oświadczeniu zamach terrorystyczny w Ankarze. W stolicy Turcji w sobotę zginęło co najmniej 86 osób. MSZ przekazało wyrazy współczucia społeczeństwu tureckiemu i władzom Turcji.

"Z głębokim bólem i żalem przyjęliśmy informacje o dzisiejszym zamachu terrorystycznym w Ankarze, w którym zginęło i zostało rannych wielu niewinnych ludzi. Stanowczo potępiamy wszelkie formy terroryzmu. Łączymy się w bólu z rodzinami i bliskimi zabitych oraz rannych. Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia dla całego społeczeństwa tureckiego i władz" - głosi oświadczenie MSZ.

Resort spraw zagranicznych poinformował równocześnie, że nadal jest aktualne ostrzeżenie dla polskich podróżnych udających się do Turcji.

"Polskim turystom zalecamy zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i skupiskach turystycznych oraz unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych, jak również ścisłe stosowanie się do zaleceń władz tureckich" - głosi oświadczenie MSZ.

Reklama

Eksplozje przed dworcem w Ankarze

W sobotę przed południem doszło do dwóch eksplozji przed dworcem kolejowym w Ankarze, gdzie miała się rozpocząć pokojowa demonstracja działaczy prokurdyjskich i lewicowych.

Bomby eksplodowały, gdy tysiące aktywistów z całej Turcji gromadziły się, by wziąć udział w proteście przeciwko wznowieniu konfliktu między Ankarą a kurdyjskimi bojownikami. Marsz zorganizowały liczne związki zawodowe, organizacje pozarządowe i partie lewicowe.

Informując o śmierci 86 osób, minister zdrowia Mehmet Muezzinoglu powiedział, że jest to wstępny bilans. Rannych zostało 186 osób, z których 28 przebywa na intensywnej terapii.

Władze w Ankarze poinformowały, że był to zamach terrorystyczny, niedługo po tym jak tureckie media doniosły, że przed dworcem doszło do dwóch eksplozji.

Był to najpoważniejszy zamach we współczesnej historii Turcji.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy