Reklama

Zakończono poszukiwania Madeleine McCann. Znaleźli czarne worki

Jak informuje agencja Reutera, niemiecki prokurator Christiajn Wolters porzucił nadzieję na rychłe odnalezienie zaginionej przed laty Madeleine McCann. Policja najpewniej zakończyła już działania w rejonie zbiornika wodnego w Portugalii. Wiadomo, że w czasie akcji zabezpieczono kilka plastikowych, czarnych worków.

Z doniesień agencji Reutera wynika, że służby, a wraz z nimi niemiecki prokurator, w czwartek zakończyły poszukiwania brytyjskiej dziewczynki Madeleine McCann.

Mają wskazywać na to działania funkcjonariuszy. Media donoszą o pakowanych namiotach i zwijanym sprzęcie. 

Poszukiwania Madeleine McCann. "Istnieją oczekiwania"

W 2007 roku niespełna 4-letnia Madeleine zniknęła z portugalskiego pokoju hotelowego w Praia da Luz. Od tego czasu trwają gorączkowe poszukiwania małej Maddie. 

Reklama

Osoba dopuszczona do śledztwa poinformowała dziennikarzy Reutera, że po trzech dniach poszukiwań w rejonie tamy na rzece Arade - 50 kilometrów od miejsca, w którym ostatni raz dziewczynka była widziana - wciąż nie ma postępów w dochodzeniu. "Portugalska policja jest już trochę zdemotywowana. Odmówiono nam komentarza" - czytamy w depeszy.

Głos w sprawie poszukiwań Madeleine McCann zabrał z kolei niemiecki prokurator Christian Wolters. - Oczywiście, istnieją pewne oczekiwania, ale mogą nie zostać zaspokojone - podkreślił i dodał, że istotnym w dochodzeniu było to, by pokazać, że służby działają. 

- Nadal szukamy ciała. Oczywiście nie tylko tego szukamy. Są też inne sprawy - zaznaczył Wolters. Podkreślił jednocześnie, że każde znalezisko, w tym kawałek ubrania, może pomóc w śledztwie

Sprawa Madeleine McCann. Znaleźli czarne worki

Ani prokurator, ani portugalska policja nie informują, czy w czasie poszukiwań udało znaleźć się jakikolwiek ślad poszukiwanej Madeleine McCann. Jednak drugiego dnia poszukiwań dziewczynki fotoreporterzy zarejestrowali, jak funkcjonariusze niosą ze sobą czarne worki wyłowione ze zbiornika

Nie wiadomo jednak, co było w środku. Pewnym jest, że policja jakiś czas temu otrzymała wskazówki, by dokładnie przeszukać ten teren

Możliwe, że za sprawę zaginięcia Madeleine McCann odpowiada Christian Brueckner. 45-letni mężczyzna miał często przebywać w pobliżu zbiornika, który ostatnio przeszukiwali  śledczy. 

Niemiec przebywa obecnie w więzieniu. Jest skazany za gwałt na turystce. Dodatkowo mężczyźnie zarzuca się wykorzystywanie dzieci w Portugalii. 

Zaginięcie Madeleine McCann

Ostatnie poszukiwania w Portugalii w związku z zaginięciem Madeleine miały miejsce w 2014 r., kiedy brytyjska policja otrzymała pozwolenie na zbadanie zarośli w pobliżu miejsca, w którym zniknęła.

Madelaine McCann w chwili zaginięcia przebywała wraz z rodzicami na wakacjach. Tamtego wieczora Kate i Gerry McCann zostawili śpiącą dziewczynkę oraz dwójkę jej młodszego rodzeństwa w mieszkaniu Praia da Luz i poszli na kolację z grupą przyjaciół do oddalonej o 55 metrów restauracji, ale co jakiś chodzili sprawdzić, czy wszystko w porządku z dziećmi. W pewnym momencie Kate McCann odkryła, że Madeleine zniknęła.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: poszukiwania Madeleine | Portugalia | Christian Brueckner

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy