Reklama

Reklama

Zaginiony tankowiec z marynarzami na pokładzie odnaleziony

Tankowiec z 19 gruzińskimi i rosyjskimi marynarzami, który zaginął ponad tydzień temu w Zatoce Gwinejskiej, został znaleziony u wybrzeży Konga - podało w piątek ministerstwo spraw zagranicznych Gruzji. Przyczyny zniknięcia tankowca pozostają nieznane.

Pantelena, tankowiec pod flagą Panamy, należący do greckiej firmy, "został znaleziony na wodach terytorialnych Konga i zmierza do portu w Lome w Republice Togo" - poinformowało w oświadczeniu ministerstwo spraw zagranicznych Gruzji.

"Życie i zdrowie gruzińskich żeglarzy nie jest zagrożone" - dodano.

Tajemnicze zaginięcie

Tankowiec Pantelena zniknął z radarów 14 sierpnia.

Jak powiedział regionalny wojskowy w Afryce, "pierwszą rzeczą, którą piraci robią, kiedy wsiadają na statek, jest odcięcie sygnału umożliwiającego lokalizację. "

Atak piratów?

Zatoka Gwinejska stała się w ostatnich latach epicentrum morskiego piractwa w Afryce.

Reklama

Ministerstwo spraw zagranicznych Gruzji poinformowało wcześniej, że operacja poszukiwawcza była prowadzona przy pomocy brytyjskich władz morskich i że obawy dotyczyły 17 gruzińskich i dwóch rosyjskich żeglarzy na pokładzie.

Starszy gruziński dyplomata w rozmowie z agencją AFP wyznał, pod warunkiem zachowania anonimowości, że "to, co wydarzyło się w Pantelenie, prawdopodobnie nie było przypadkiem piractwa".

"Incydent jest już rozstrzygnięty" - powiedział dyplomata, nie podając dalszych szczegółów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy