Reklama

Reklama

Zaginął odrzutowiec Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zaginął odrzutowiec uczestniczący w misji bojowej nad Jemenem - poinformowała agencja AFP. Najwyższy dowódca sił zbrojnych Zjednoczonych Emiratów Arabskich w oficjalnych oświadczeniu wydanym w poniedziałek ogłosił, że brakuje jednego myśliwca, biorącego udział w kampanii militarnej koalicji państw arabskich przeciwko rebeliantom w Jemenie.

To pierwszy przypadek zaginięcia odrzutowca uczestniczącego w działaniach bojowych w Jemenie od rozpoczęcia kampanii w marcu ubiegłego roku.

Operacje lotnicze prowadzone są przez siły arabskiej koalicji, na czele której stoi Arabia Saudyjska.

W grudniu bahrajński F-16 rozbił się w Arabii Saudyjskiej z powodu "błędu technicznego". Pilot zdołał się katapultować, a wrak samolotu został odnaleziony.

Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, które odgrywają kluczową rolę w koalicji, poniosły do tej pory najcięższe straty w Jemenie. W wyniku operacji lotniczych zginęły już dziesiątki żołnierzy.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy