Reklama

Zagadka sprzed pół wieku rozwiązana. Szczątki znaleziono w jeziorze

Przełomowe odkrycie w jeziorze Mead w stanie Nevada. Śledczym udało się zidentyfikować fragmenty szkieletu odnalezione w zbiorniku w ubiegłym roku. W tym tygodniu ogłoszono, że należą one do Donalda P. Smitha. Mężczyzna zaginął w kwietniu 1974 roku.

W ubiegłym roku znaleziono ludzkie szczątki w jeziorze Lake Mead National Recreation Area w stanie Nevada. Jak poinformowały we wtorek stanowe władze, należały one do 39-letniego mężczyzny z Las Vegas, który utonął w tym miejscu prawie 50 lat temu.

Analiza DNA i raporty z utonięcia w kwietniu 1974 roku zostały wykorzystane do zidentyfikowania szczątków szkieletu Donalda P. Smitha. Śledczy uznali śmierć za wypadek.

Szczątki szkieletu Smitha zostały odkryte 17 października przez jednego z nurków. Kolejne kości znaleziono dwa dni później i ustalono, że należą do tej samej osoby.

Reklama

USA: Ludzkie szczątki w jeziorze. Większość szkieletów pozostaje niezidentyfikowana 

Odkrycia te były kolejno szóstymi i siódmymi w tym zbiorniku w ubiegłym roku roku. Były one możliwe dzięki suszy i rekordowo niskiego poziomu wody w zbiorniku.

W zeszłym roku władze zidentyfikowały szczątki odkryte 7 maja, które należały do 42-letniego Thomasa Erndta z Las Vegas. Mężczyzna utonął w sierpniu 2002 roku. Przyczyna i sposób jego śmierci pozostają nieznane.

Pozostałe szczątki znalezione w ub. roku nie zostały dotąd zidentyfikowane. Jak przekazali śledczy, jedna z ofiar zmarła w wyniku rany postrzałowej. Na podstawie fragmentów obuwia szacuje się, że zmarła na przełomie lat 70. i 80.

18 sierpnia policja w Las Vegas poinformowała, że znaleziono broń w pobliżu miejsca, w którym odkryto szkielet, ale nie jest jasne, czy była ona powiązana ze szczątkami.

Jezioro Mead jest jednym z najpopularniejszych parków narodowych w USA. Rocznie przyciąga około 8 milionów odwiedzających rocznie. Sztuczny zbiornik został utworzony przez przegrodzenie biegu rzeki Kolorado i spiętrzenie jego wód zaporą Hoovera, wybudowaną w latach 1931-1936.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | Nevada | zagadka | szczątki | jezioro

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy