Reklama

Reklama

Zabójstwo Petera de Vriesa. Polak oskarżony

Polak Krystian M., który jest oskarżony o zlecenie zabójstwa holenderskiego dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa, jest podejrzany o udział w trzech innych przestępstwach, m.in. w próbie zabójstwa mężczyzny w Utrechcie w 2019 roku - informuje dziennik "Algemeen Dagblad".

Na początku lipca ubiegłego roku Peter de Vries został postrzelony w Amsterdamie. Dziennikarza zaatakowano wkrótce po opuszczeniu przez niego studia telewizyjnego RTL4. Zmarł 15 lipca w szpitalu.

Holandia. Polak oskarżony o zlecenie zabójstwa dziennikarza

Obecnie przed sądem w Amsterdamie trwa proces podejrzanych o dokonanie tej zbrodni. Wśród oskarżonych są: 27-letni Polak Kamil E., który według oskarżenia prowadził samochód w drodze z miejsca zamachu, oraz 22-letni Delano G., który miał pociągnąć za spust.

Prokurator domaga się dla obu sprawców takiego samego wyroku: kary dożywocia. Jeśli sąd przychyliłby się do tego żądania, byłby to pierwszy raz w historii, kiedy w Holandii ktoś zostałby skazany na dożywocie za pojedyncze morderstwo.

Reklama

Z ustaleń śledczych wynika, że zleceniodawcą zabójstwa był Krystian M. Jak dowiedział się holenderski dziennik, jest on oskarżony o udział w trzech innych przestępstwach.

"Krystian M. jest podejrzany m.in. o udział w usiłowaniu zabójstwa mężczyzny, który w 2019 r. został pobity w Utrechcie kijem baseballowym i młotem kowalskim" - czytamy w gazecie. 

Czytaj też: Zabójstwo Petera de Vriesa. Polakowi grozi dożywocie

Peter de Vries. Polak Krystian M. oskarżony także o inne przestępstwa

Kolejna sprawa dotyczy próby zabicia innego Polaka w 2021 r. Dziennik ustalił, że Krystian M. przywiózł zabójcę na miejsce zamachu i dostarczył mu broń.

13 października Polak stanie przed sądem wraz z pozostałymi oskarżonymi o zabicie de Vriesa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy