Reklama

Reklama

Zabójstwo holenderskiego dziennikarza. Operacją miał kierować Polak

27-letni Polak aresztowany w sprawie morderstwa reportera śledczego Petera R. de Vriesa. Jak informuje prokuratura, Krystian M. miał kierować całą operacją i zlecić zabójstwo dziennikarza.

Na początku lipca ubiegłego roku de Vries został postrzelony w Amsterdamie. Dziennikarza zaatakowano wkrótce po opuszczeniu przez niego studia telewizyjnego RTL4, gdzie uczestniczył w programie Boulevard. De Vries zmarł 15 lipca w amsterdamskim szpitalu.

Amsterdam. Trwa proces podejrzanych o zabójstwo dziennikarza

Przed sądem w Amsterdamie obecnie trwa proces podejrzanych o dokonanie zbrodni. Jednym z oskarżonych jest Polak Kamil E., który prowadził samochód z miejsca zamachu. Drugim podejrzanym jest 22-letni Delano G., który miał pociągnąć za spust.

Dotychczas nie było wiadomo, kto zlecił morderstwo. Z ustaleń śledczych wynika, że jest nim obywatel Polski Krystian M., który jest także podejrzewany o usiłowanie zabójstwa innego Holendra w październiku 2021 r.

Reklama

Peter R. de Vries zmarł w lipcu 2021 roku. Był popularnym reporterem

Peter R. de Vries był powszechnie znany ze swoich bezkompromisowych reportaży, opisujących holenderski świat przestępczy. Był popularnym reporterem, często komentował w mediach głośne procesy kryminalne.

Dziennikarz wspierał rodziny zabitych lub zaginionych dzieci, działał przeciwko niesprawiedliwości i był solą w oku holenderskich gangsterów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy