Reklama

Reklama

Wzrasta liczba ofiar masakry terrorystów z Boko Haram

Wzrasta liczba ofiar czwartkowej masakry w Kamerunie. Jak informują tamtejsze służby bezpieczeństwa, terroryści z organizacji Boko Haram zamordowali 19 mieszkańców wsi Bia nad jeziorem Czad. Większość z nich została ścięta.

Wcześniej informowano o 10 zabitych. Muzułmańscy terroryści przybyli z Nigerii.

Masakry dokonano po tym, jak siły państw sąsiadujących z Nigerią, w tym Kamerunu, odniosły w ostatnich tygodniach wiele sukcesów w walce z terrorystami. Boko Haram od kilku lat walczy o utworzenie islamskiego państwa w północno-wschodniej Nigerii.

Terroryści mordują i porywają tamtejszą ludność, w tym chrześcijan. Przed rokiem uprowadzili około 200 nastoletnich uczennic.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy