Reklama

Wywróciła się łódź z migrantami. Nie żyje kobieta i troje dzieci

Cztery osoby, w tym troje dzieci, poniosły śmierć w niedzielę w wyniku wypadku łodzi z migrantami, która zatonęła u wybrzeży greckiej wyspy Leros na południowym wschodzie Morza Egejskiego - poinformowała straż przybrzeżna Grecji. Udało się uratować 39 osób.

Według relacji ocalałych migrantów, płynęli oni z Turcji. Nie podano, z jakich krajów pochodzą.

Trójka dzieci zmarła po przewiezieniu do szpitala - lokalne media podają, że było to dwóch chłopców i dziewczynka, wszyscy w wieku około 5 lat. Kolejną ofiarą jest kobieta, której ciało odnalazła Straż Przybrzeżna. Agencja Reutera podała, że udało się uratować 39 migrantów. Dwie osoby wciąż przebywają w szpitalu. 

- Niestety, po raz kolejny mamy niewinne ofiary, które straciły życie z powodu przestępczej postawy handlarzy ludźmi - minister żeglugi i polityki wyspiarskiej Yiannis Plakiotakis.

Reklama

Grecja apeluje do Turcji o podjęcie środków zapobiegawczych

Grecja jest obok Hiszpanii i Włoch jednym z państw, przez które dostaje się do UE najwięcej uchodźców i migrantów ekonomicznych z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Większość osób ubiegających się o azyl przeprawia się do Grecji z sąsiedniej Turcji - przypomina Reuters. 

Pod koniec 2022 roku grecki minister ds. imigracji i azylu Notis Mitarakis wezwał Turcję do podjęcia środków zapobiegających opuszczaniu wybrzeża przez łodzie z migrantami w trudnych warunkach pogodowych.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Grecja | migranci | wypadek | ofiary śmiertelne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy