Wyścig zbrojeń w regionie. Wystrzelono pocisk balistyczny, Seul alarmuje

Joanna Mazur

Oprac.: Joanna Mazur

Wystrzał pocisku balistycznego z instalacji nadbrzeżnej Korei Północnej, dym, w tle morze i wyspa.
Korea Północna wystrzeliła pociski, w tym rakietę balistyczną. Pierwszy raz od ponad miesiąca, zdj. ilustracyjneKCNA VIA KNSAFP

W skrócie

  • Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną krótkiego zasięgu w kierunku Morza Żółtego, a pocisk przeleciał około 80 kilometrów.
  • Według południowokoreańskiego wojska był to pierwszy tego typu test od ponad miesiąca, a armia zwiększyła czujność w związku z możliwymi dalszymi wystrzeleniami.
  • Minister obrony Korei Południowej poinformował o planach budowy pierwszego okrętu podwodnego z napędem atomowym we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny. Pierwszy raz od ponad miesiąca

Zobacz również:

Korea Południowa chce budować własne okręty podwodne. Planują współpracę z USA

Zobacz również:

Agnieszka Łętocha o przelanej czarze goryczy. "Kompleks boga" INTERIA.PL