Reklama

Reklama

​Wyrzucili gapowiczów za burtę. Załoga masowca oskarżona o próbę morderstwa

Na położonej na wybrzeżu Republiki Południowej Afryki plaży Zinkwazi znaleziono dwóch rozbitków. Dwaj Tanzańczycy poinformowali, że po tym, jak zauważono ich obecność na pokładzie masowca Top Grace, zostali wrzuceni do wody. Załogę oskarżono o usiłowanie morderstwa.

Dwaj mężczyźni prawdopodobnie dostali się na pokład chińskiego masowca Top Grace, gdy ten cumował w Durbanie w marcu. Ich obecność odkryta została dopiero po wyjściu statku w morze 28 marca. Załoga postanowiła pozbyć się pasażerów na gapę. W tym celu jednostka zbliżyła się do brzegów południowoafrykańskiej prowincji KwaZulu-Natal i tam wrzuciła mężczyzn do wody, wcześniej dając im kamizelki ratunkowe i po butelce wody. Niektóre źródła wspominają także o prowizorycznej tratwie - informuje portalmorski.pl.

Dwaj Tanzańczycy zdołali dopłynąć do plaży Zinkwazi, gdzie znaleziono ich wygłodzonych i zmęczonych. Na miejscu zjawiła się policja i służby ratunkowe. Mężczyźni mieli wiele szczęścia. Załoga masowca wyrzuciła ich w pobliżu ujścia rzeki Tugela, które znane jest z tego, że upodobały je sobie wielkie białe rekiny, rekiny tygrysie, młotowate i żarłacze. 

Reklama

Łut szczęścia

Mężczyźni znaleźli się za burtą i, jak twierdzą, na horyzoncie nie było widać brzegu. Tanzańczycy utrzymują, że spędzili w wodzie dwa dni. Tylko zrządzenie losu sprawiło, że prądy Oceanu Indyjskiego wyrzuciły ich na brzeg, a nie porwały na pełne morze, gdzie prawdopodobnie nigdy by ich nie odnaleziono - informuje Daily Mail.   

Gapowicze twierdzą, że zostali wyrzuceni za burtę w obawie, że mogą być zakażeni koronawirusem. Zarówno rozbitkowie, jak i członkowie załogi, zostali przebadani. Jak donosi Daily Mail, obecnie oczekują na wyniki. 

Po tym, jak Top Grace dopłynęła do południowoafrykańskiego porty Richards Bay, załoga została przechwycona przez lokalną policję. Kapitan i sześcioosobowa załoga zostali oskarżeni o próbę morderstwa. W piątek mają ponownie stanąć przed sądem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje