Reklama

Reklama

Wyrazy uznania Bidena. Prezydent USA docenił weto ustawy medialnej

​Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan przekazał wyrazy uznania prezydenta Joe Bidena dla polskiego prezydenta Andrzeja Dudy za zawetowanie kontrowersyjnej poprawki ustawy medialnej. Zauważono, że "jest to pozytywny sygnał tuż przed tym, jak Polska obejmie przewodnictwo Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie 1 stycznia".

Jak napisała w komunikacie rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy Białym Domu, Emily Horne, prezydenccy doradcy wymienili poglądy na temat koncentracji wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą i podkreślili wagę jedności NATO w działaniach w tej sprawie. Sullivan miał też zadeklarować gotowość USA do pomocy obronnej państwom wschodniej flanki NATO.

Paweł Soloch: Rozmowa odbyła się na prośbę strony amerykańskiej

"Sullivan przekazał również wyrazy uznania prezydenta Bidena dla polskiego prezydenta Dudy za zawetowanie kontrowersyjnej poprawki ustawy medialnej, zauważając że jest to pozytywny sygnał tuż przed tym, jak Polska obejmie przewodnictwo Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie 1 stycznia" - napisano w oświadczeniu.

Reklama

Wcześniej szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch i szef BBN Paweł Soloch poinformowali, że rozmowa odbyła się na prośbę strony amerykańskiej i była związana z trwającymi sojuszniczymi konsultacjami dotyczącymi zagrożenia rosyjską agresją na Ukrainę.

Czytaj takżePrezydent Andrzej Duda w Polsacie: Zasady spowodowały, że zawetowałem ustawę medialną

Reklama

Reklama

Reklama