Reklama

Reklama

Wypadek w Egipcie. Są zabici i ranni

21 osób zginęło, a sześć zostało rannych w wypadku autobusu w Egipcie. Do zdarzenia doszło w sobotę. Pojazd wpadł do kanału znajdującego się na północy kraju w mieście Aga - przekazało ministerstwo zdrowia Egiptu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w prowincji Ad-Dakahlijja, około 100 km od stolicy Egiptu, Kairu. Jak poinformował urzędnik ministerstwa zdrowia Dr Sherif Makeen, wśród zabitych jest troje dzieci.

Jak podaje Sky News, szef policyjnych śledztw w tamtym rejonie przekazał, że kierujący autobusem mógł stracić panowanie nad kierownicą. Z kolei Sky News Arabia dodaje, że służby cały czas szukają pasażerów w wodzie. Autobusem miało podróżować 35 osób. 

Egipt. Bezpieczeństwo transportu w kraju

Wypadki drogowe w Egipcie co roku przyczyniają się do śmierci wielu osób. Powodem są "słabe wyniki w zakresie bezpieczeństwa transportu" - zaznacza portal. Przyczyną kolizji są nadmierna prędkość, zły stan dróg, czy po prostu niestosowanie się do przepisów zasad ruchu drogowego. 

Reklama

W lipcu autobus uderzył w zaparkowaną ciężarówkę. W wypadku zginęły 23 osoby, a 30 zostało rannych. Z kolei w październiku  ciężarówka zderzyła się z minibusem - jak przekazały władze, zginęło wtedy co najmniej 10 osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy