Reklama

Reklama

Wypadek na festynie w Czechach. Co najmniej 14 osób jest rannych

W czeskim Hawierzowie na Zaolziu zerwała się karuzela. Co najmniej 14 osób, w większości dzieci, zostało rannych po upadku z 10-15 metrów. Święto miasta, które miało trwać do wieczora, zostało przerwane.

Świadkowie powiedzieli dziennikarzom, że w chwili katastrofy krzesła z karuzeli łańcuchowej mogły znajdować się na wysokości od 10 do 15 metrów. Rzecznik szpitala w Hawierzowie Norbert Schellong powiedział, że sześć osób ma lżejsze obrażenia i jeszcze w sobotę będą mogli opuścić placówkę. Wśród rannych są trzy osoby dorosłe. Pozostali poszkodowani to dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Najpoważniejsze obrażenia dotyczą kości miednicy.

Festyn został odwołany

Na miejscu interweniowało pięć zespołów ratowniczych. Miejsce gdzie odbywało się lokalne święto położone jest w odległości kilkuset metrów od szpitala. Na miejsce dojechały też zespoły straży pożarnej. Strażacy głównie pomagali personelowi medycznemu. Okoliczności wypadku bada policja. Między innymi ma sprawdzić zezwolenia właściciela karuzeli i dokumenty o stanie technicznym. Według śledczych już w piątek zgłaszane były problemy w funkcjonowaniu atrakcji.

Reklama

Święto Hawierzowa rozpoczęło się w piątek. Dla dzieci przygotowano strefę dziecięcą i inny program towarzyszący. Rozstawiono wiele atrakcji m.in. karuzelę i diabelski młyn. Po wypadku władze miasta odwołały kolejne punkty programu festynu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy