Reklama

Reklama

Wypadek autokaru w Chorwacji. Andrzej Duda: Rodzinom składam wyrazy współczucia

Prezydent Andrzej Duda przekazał, że "we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby pomóc naszym rodakom". - Rodzinom ofiar wypadku autokaru w Chorwacji składam wyrazy współczucia - dodał prezydent.

12 osób zginęło, a wiele zostało rannych w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia.

"W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, w wyniku którego zginęło 11 osób (12 osoba zmarła w szpitalu w wyniku obrażeń - red.) a 34 są ranne, we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania aby pomóc naszym rodakom" - napisał Andrzej Duda na Twitterze. "Rodzinom ofiar składam wyrazy współczucia" - dodał.

Reklama

W autokarze jechali pielgrzymi z Polski

Premier Mateusz Morawiecki poinformował wcześniej, że autobusem jechali do Medjugorie polscy pielgrzymi. Na miejsce wypadku - na polecenie szefa rządu - udają się minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceszef MSZ Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Medycznej.

Jak powiedział agencji AFP rzecznik chorwackiej policji Marko Muric, wypadek miał miejsce około godziny 5.40. "Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Kilka osób zginęło, kilkudziesięciu pasażerów jest rannych" - przekazał Muric.

Do wypadku doszło na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia - przekazała chorwacka agencja prasowa HINA.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy