Reklama

Reklama

Wyłowiono zwłoki 8 osób. Płynęli do Malezji

Zwłoki ośmiu osób wyłowiono u południowych wybrzeżu Malezji po zatonięciu w weekend statku z nielegalnymi imigrantami; 20 osób uznano za zaginione - informuje w poniedziałek malezyjska straż przybrzeżna i miejscowe media.

Statek, na którego pokładzie były 62 osoby, najpewniej nielegalni imigranci z Indonezji, przewrócił się w sobotę wieczorem z powodu wysokich fal w cieśnienie Malakka. Według straży przybrzeżnej dotychczas uratowano 34 osoby; akcja ratunkowa jest kontynuowana.

Jeden z ocalałych mężczyzn opowiadał dziennikowi "The Star", że nie udało mu się pomóc swojej ciężarnej żonie. "To był koszmar" - powiedział.

Malezja, jeden z najbogatszych krajów Azji Południowo-Wschodniej i trzecia co do wielkości gospodarka regionu, przyciąga pracowników z sąsiednich, uboższych krajów, takich jak Indonezja, Bangladesz czy Birma. Według niektórych szacunków w Malezji pracują co najmniej 2 mln nielegalnych imigrantów. Są to głównie Indonezyjczycy.

Reklama

Wypadki łodzi, którymi nielegalni imigranci próbują dotrzeć do kraju, nie są rzadkością. Imigranci liczą na znalezienie pracy na budowach, w fabrykach lub na plantacjach, czyli w sektorach, w których niechętnie zatrudniają się Malezyjczycy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy