Reklama

Reklama

​Wyciekł raport ujawniający słabość brytyjskiej armii

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ma kolejne zmartwienie. Dziennik "The Times" dotarł do raportu, z którego wynika, że brytyjska armia w każdym aspekcie ustępuje armii rosyjskiej. Jest to o tyle kłopotliwa wiadomość, że Wielka Brytania to jeden z kluczowych członków NATO.

Z raportu opracowanego przez samą armię wynika, że zarówno Wielka Brytania jak i NATO nie nadążają w wyścigu zbrojeń za Rosją.

Wielka Brytania ustępuje Rosji nie tylko arsenałem, ale także skutecznością służb wywiadowczych. Rosjanie są znacznie bardziej efektywni w działalności hakerskiej czy w zakłócaniu pracy radarów. To stwarza poważne zagrożenie dla broni czy samolotów opartych o system GPS.

Konkluzja raportu jest druzgocąca - gdyby doszło do hipotetycznego konfliktu zbrojnego Rosji z NATO, brytyjskie siły są do wojny przygotowane dużo gorzej niż rosyjskie.

Reklama

Jak donosi BBC, ostatnio Theresa May po raz pierwszy rozmawiała telefoniczne z Władimirem Putinem. Obie strony zgodziły się, że stosunki brytyjsko-rosyjskie są dalekie od satysfakcjonujących i należy je naprawić.

Reklama

Reklama

Reklama