Reklama

Reklama

Wybuch w Przewodowie: Szef ONZ "bardzo zaniepokojony" doniesieniami o eksplozji w Polsce

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres jest "bardzo zaniepokojony" doniesieniami o eksplozji pocisku we wsi Przewodów - przekazał rzecznik sekretarza Farhan Haq. Guterres ma nadzieję, że w sprawie zostanie przeprowadzone dokładne śledztwo.

- Jest absolutnie konieczne, aby uniknąć eskalacji wojny w Ukrainie - powiedział Haq.

Sekretarz Generalny ma nadzieję, że zostanie przeprowadzone dokładne śledztwo - dodano w komunikacie, które cytuje w środę agencja Reutera.

Wybuch w Przewodowie

We wtorek o godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej - przekazało polskie MSZ w komunikacie w nocy z wtorku na środę.

Prezydent Andrzej Duda w nocnym oświadczeniu dla mediów powiedział, że "nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił rakietę, prowadzone są czynności śledcze".

Prezydent USA Joe Biden w środę po spotkaniu z przywódcami państw zachodnich na Bali w Indonezji oświadczył, że "to mało prawdopodobne, że rakieta, która spadła na Polskę została wystrzelona z Rosji"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy