Reklama

Reklama

Wybuch w pobliżu koptyjskiego kościoła. 13 ofiar

Co najmniej 13 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w pobliżu kościoła w mieście Tanta w północnym Egipcie. Celem ataku prawdopodobnie byli koptyjscy chrześcijanie, którzy tłumnie odwiedzają świątynie w Palmową Niedzielę.

Koptowie stanowią 10 procent liczącego 85 milionów egipskiego społeczeństwa. Od czasu rewolucji w 2011 roku stali się częstym celem ataków islamskich radykałów. W zamachu na kairską katedrę świętego Marka w grudniu ubiegłego roku zgineło 25 wiernych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama