Reklama

Wybuch w kombinacie petrochemicznym. Nie żyje 28 osób

​Do 28 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu w zakładach petrochemicznych meksykańskiego koncernu naftowego Pemex w stanie Veracruz nad Zatoką Meksykańską - podały w piątek w nocy władze tej spółki.

​Do 28 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu w zakładach petrochemicznych meksykańskiego koncernu naftowego Pemex  w stanie Veracruz nad Zatoką Meksykańską - podały w piątek w nocy władze tej spółki.

W oświadczeniu poinformowano, że nie odnaleziono jeszcze części pracowników, lecz nie podano ilu. W czwartek twierdzono, że nie doliczono się jeszcze ośmiu osób.

Pemex podał, że nie przeszukano jeszcze całego terenu fabryki. W akcji ratunkowej biorą też udział drony i specjalnie szkolone psy.

W szpitalu przebywa jeszcze 18 osób; łącznie rano odniosło ponad 130 osób.

Eksplozja nastąpiła w środę po południu czasu lokalnego w porcie Coatzacoalcos w południowo-wschodnim Meksyku, w jednym z największych hubów eksportowych ropy naftowej Pemexu.

Reklama

Do tej pory nie ustalono źródła wycieku. W wyniku wybuchu uwolniła się chmura szkodliwych substancji chemicznych, ale według Pemexu sytuacja została opanowana i nie ma zagrożenia dla ludzi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy