Reklama

Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Ranna jedna osoba

W ambasadzie Ukrainy w Madrycie doszło do wybuchu - informuje Reuters. Pierwsze doniesienia mówią o eksplozji pakunku, który został dostarczony do placówki. Jedna osoba jest ranna. Po wybuchu szef MSZ Ukrainy zarządził wzmocnienie ochrony swoich ambasad.

O zdarzeniu informuje Reuters, powołując się również na ustalenia hiszpańskiej policji. Jak wynika z pierwszych komunikatów, na terenie ukraińskiej ambasady w Madrycie doszło do eksplozji, w wyniku której ucierpiał jeden z pracowników placówki. 

Wszystko wskazuje na to, że do eksplozji doszło, kiedy wspomniany pracownik odbierał przesyłkę. 

Teren odgrodzony, na miejscu służby

Poszkodowany udał się do szpitala o własnych siłach, ma lekkie obrażenia - czytamy. Ambasada Ukrainy nie skomentowała jeszcze zdarzenia. Policja nie precyzuje, co było w przesyłce, ani czy pakunek zawierał informacje sugerujące, kto mógł stać za atakiem. 

Reklama

Teren wokół ambasady został odgrodzony kordonem - poinformował państwowy nadawca TVE. Reuters dodaje, że lokalną policję mają wspomóc śledczy spoza jednostki. 

Serwis elespanol.com podaje, że do eksplozji doszło po godzinie 13:00. 

Wzmocnienie ochrony placówek Ukrainy

"Do ambasady Ukrainy w Hiszpanii przyszła koperta. Podczas kontroli koperta wybuchła w rękach komendanta (ochrony - red.). Komendant został lekko ranny, jest hospitalizowany, otrzymuje konieczną pomoc medyczną. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - napisał Nikołenko na Facebooku.

Zaznaczył, że reszta pracowników ambasady nie ucierpiała w wybuchu.

Rzecznik przekazał, że minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba zarządził pilne wzmocnienie bezpieczeństwa wszystkich ukraińskich ambasad.

Minister zwrócił się też do strony hiszpańskiej o "pilne podjęcie działań, by zbadać (okoliczności) napaści na ukraińską placówkę". "Na miejscu już działają przedstawiciele hiszpańskich służb i pirotechnicy" - poinformował Nikołenko.

Kułeba podkreślił, że bez względu na to, kto stoi za organizacją tej eksplozji, "nie uda im się zastraszyć ukraińskich dyplomatów czy zatrzymać ich codzienną pracę nad wzmocnieniem Ukrainy i przeciwdziałaniem rosyjskiej agresji"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Hiszpania | ambasada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy