Reklama

Reklama

Wybuch ciekłego azotu w Hiszpanii. Wśród poszkodowanych dzieci

W domu kultury w katalońskiej Gironie, na północnym wschodzie Hiszpanii, doszło do wypadku. W czasie przeprowadzania doświadczenia z ciekłym azotem nastąpił wybuch. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset dzieci, 18 osób zostało rannych.

Jak poinformowały w sobotę służby medyczne wspólnoty autonomicznej Katalonii, stan pięciu osób, w tym dzieci, jest poważny. Sprecyzowały, że najbardziej ucierpiała pięcioletnia dziewczynka, której stan zdrowia określany jest jako ciężki, a także mężczyzna prowadzący doświadczenie z ciekłym azotem.

Poszkodowani zostali przetransportowani do dwóch katalońskich szpitali - ustaliła rozgłośnia Cadena Ser.

Nieudany eksperyment chemiczny

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na terenie dziedzińca domu kultury w Gironie podczas wydarzenia edukacyjno-rozrywkowego, w którym brało udział około 500 osób, głównie rodziców z dziećmi.

Reklama

Z opublikowanych w internecie nagrań wynika, że uczestnicy doświadczenia byli zgromadzeni zaledwie kilka metrów od metalowego pojemnika, który eksplodował po nieudanym eksperymencie chemicznym.

Po silnej eksplozji na dziedzińcu placówki wybuchła panika, a część uczestników wypadku potrzebowała po tym zdarzeniu pomocy psychologicznej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy