Reklama

Reklama

​Wybrzeże Kości Słoniowej: Pierwszy przypadek eboli od 25 lat

Pierwszy od 25 lat przypadek wirusa gorączki krwotocznej ebola wykryto na Wybrzeżu Kości Słoniowej - poinformował w sobotę minister zdrowia tego kraju. Chora to 18-letnia obywatelka Gwinei. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła ostatni przypadek jako "skrajnie niepokojący".

Minister Pierre Dimba oświadczył w telewizji, że był to "izolowany i importowany" przypadek u 18-letniej dziewczyny, która przybyła 12 bm. z sąsiedniej Gwinei drogą lądową do stolicy ekonomicznej kraju - Abidżanu i posiada obywatelstwo Gwinei.

- Pacjentka dostała gorączki i została przyjęta do szpitala, gdzie jest leczona - dodał Dimba. Rozpoczęto natychmiast szczepienia wszystkich osób, które miały, lub mogły mieć, kontakt z chorą.

W Gwinei zaledwie niecałe 2 miesiące temu ogłoszono koniec epidemii eboli.

W Gwinei wybuchła w latach 2013-16 najgorsza, jak dotąd, epidemia eboli, która zabiła ponad 2500 osób. W tym roku zanotowano ponowny wzrost zachorowań, który ustąpił - według oficjalnych danych - 19 czerwca.

Reklama

Od czasu zidentyfikowania wirusa eboli w 1976 r. zabił on na całym świecie ponad 11 300 osób. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy