Reklama

Reklama

Wybory w Wielkiej Brytanii. Najnowszy sondaż

W zaplanowanych na czwartek przedterminowych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii rządzącej Partii Konserwatywnej Theresy May do uzyskania większości zabraknie 21 mandatów - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu opracowanego przez YouGov.

Według badania torysi mogą liczyć na wynik dający im 305 miejsc w parlamencie. Do uzyskania większości 326 mandatów (z 650) zabrakłoby im wówczas 21 miejsc. Obecnie Partia Konserwatywna ma w parlamencie 330 deputowanych.

W sobotniej prognozie tej samej sondażowni przewidywano, że torysi zdobędą 308 miejsc.

Z kolei dla Partii Pracy oczekuje się wyniku 268 mandatów, w porównaniu z 261 prognozowanymi w sondażu sobotnim. Obecnie laburzyści dysponują w Izbie Gmin 232 miejscami. 

Katastrofalny scenariusz dla May

Agencja Reutera przypomina, że opublikowane w zeszłym tygodniu badanie przeprowadzone przez Lord Ascroft Polls przewidywało, że partia premier May uzyska w czwartkowym głosowaniu większość parlamentarną.

Reklama

W zeszłym tygodniu brytyjski "The Times" ocenił, że utrata większości byłaby "katastrofalna" dla May, która zwołała wybory, kiedy sondaże wskazywały na możliwość zdecydowanego zwycięstwa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy