Reklama

Reklama

Wybory w Niemczech. Frekwencja niższa niż cztery lata temu

Mniej wyborców niż cztery lata temu oddało do godz. 14 głosy w trwających w niedzielę wyborach do parlamentu RFN. - Zgodnie z oczekiwaniami, obecna frekwencja jest niższa od tej z 2017 roku, ponieważ zakładamy znacznie wyższy odsetek wyborców głosujących drogą pocztową - wyjaśnił Federalny Komisarz Wyborczy Georg Thiel.

Według Federalnego Komisarza Wyborczego głosowało do tego czasu 36,5 proc. uprawnionych. To o 4,6 punktu procentowego mniej niż w 2017 roku. Wielu Niemców głosowało jednak teraz korespondencyjnie.

Cztery lata temu do godz. 14 zagłosowało 41,1 proc. uprawnionych.

Głosowanie do godz. 18

- Zgodnie z oczekiwaniami, obecna frekwencja jest niższa od tej z 2017 roku, ponieważ zakładamy znacznie wyższy odsetek wyborców głosujących drogą pocztową - wyjaśnił Federalny Komisarz Wyborczy Georg Thiel. Te głosy nie są jeszcze brane pod uwagę, a ich udział zostanie "określony w późniejszym czasie w ramach ustalania ostatecznych wyników wyborów".

Reklama

Lokale wyborcze w Niemczech zostaną zamknięte o godzinie 18. Wtedy też zostaną ogłoszone wstępne prognozy wyników wyborów do Bundestagu. W sondażach przed wyborami prowadziła socjaldemokratyczna SPD, wyprzedzając o kilka punktów procentowych chadecką Unię CDU/CSU.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne