Reklama

Reklama

Wszedł w życie dekret migracyjny Trumpa

Decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego, po kilku miesiącach kontrowersji i sporów, wszedł w życie dekret migracyjny prezydenta Trumpa. Dokument wprowadza część przepisów zawieszających przyjmowanie uchodźców i wpuszczanie na terytorium USA obywateli sześciu krajów muzułmańskich. Decyzję ogłoszono o 2:00 w nocy czasu polskiego.

Po wejściu w życie dekretu Donalda Trumpa obywatele Iranu, Syrii, Sudanu, Libii, Somalii oraz Jemenu przez 3 miesiące nie mogą przyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych. Wyjątkiem objęto osoby mające w USA bliską rodzinę lub relacje biznesowe. Na 4 miesiące zawieszono także przyjmowanie uchodźców.

Amerykanie są podzieleni w sprawie dekretu prezydenta Trumpa. Według sondażu ośrodka Rasmussen, popiera go połowa badanych, a 41 proc. jest przeciw.

Decyzja Sądu Najwyższego pozwalająca na obowiązywanie dekretu Donalda Trumpa do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy w październiku, nie zawiesza sporu prawnego. Tuż po wejściu w życie nowych przepisów stan Hawaje złożył do sądu skargę twierdząc, że amerykański rząd zbytnio zawężył definicję związków rodzinnych, które miały pozwalać na przyjazd do USA obywatelom sześciu krajów objętych dekretem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy