Reklama

Reklama

Wstrząsający raport po huraganie w Portoryko

Huragan Maria, który przed rokiem przeszedł nad Portoryko, spowodował śmierć ponad 1400 osób. Tak wynika z raportu, jaki władze w San Juan przekazały Kongresowi Stanów Zjednoczonych. Oficjalna liczba ofiar huraganu Maria jest ponad dwudziestokrotnie mniejsza.

Według oficjalnych danych, uderzenie huraganu 20 września ubiegłego roku spowodowało śmierć 64 osób. Liczba ta nie uwzględnia jednak tragicznych skutków żywiołu, jakie zanotowano w kolejnych miesiącach. Nieprzejezdne drogi, zniszczone mosty, długotrwałe przerwy w dostawach prądu, braki leków, niemożność dotarcia do lekarza zebrały bardzo tragiczne żniwo. Władze Portoryko obliczyły, że w pośredni sposób huragan spowodował śmierć 1427 osób.

Liczbę tę uzyskano porównując dane dotyczące zgonów w okresie od września do grudnia 2017 roku ze średnia liczbą zgonów w poprzednich czterech latach. Władze Portoryko, wyspy stowarzyszonej ze Stanami Zjednoczonymi, podkreślają, że choć nie jest to oficjalna liczba ofiar śmiertelnych huraganu Maria, to lepiej oddaje ogrom tragedii mieszkańców kraju.

Reklama

Portoryko do dziś nie może podnieść się po tragedii sprzed roku. W ubiegłym roku amerykański Kongres przeznaczył na walkę ze skutkami żywiołu 14 miliardów dolarów, a tym roku przekaże kolejne 7 miliardów. Władze Portoryko twierdzą jednak, że na długofalowy program rekonstrukcji wyspy potrzeba 139 miliardów dolarów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy