Reklama

Wsparcie dla Rosji. Korea Północna wyśle żołnierzy i policjantów

Władze Korei Północnej miały nakazać swoim firmom w Rosji wybranie personelu, który będzie wykonywał zadania "odbudowy" we wschodnich terenach Ukrainy. Wśród wyselekcjonowanych osób znajdują się północnokoreańscy żołnierze i policjanci, ale portal Daily NK zaznacza, że jest "mało prawdopodobne", by trafili na front.

Jak wynika z doniesień medialnych, rząd Korei Północnej nakazał swoim firmom działającym w Rosji wybranie personelu, który ma pomagać w "odbudowie" zajętych przez wojska Putina terenów wschodniej Ukrainy.

Według informacji portalu Daily NK, który śledzi sytuację w Korei Północnej i jest regularnie cytowany między innymi przez BBC, władze reżimu 20 stycznia wydały dyspozycje dla przedsiębiorstw powiązanych z północnokoreańskim ministerstwem obrony i bezpieczeństwa społecznego.

Dziennikarze portalu sugerują, że Korea Północna wybierze do zadań na terenach okupowanych personel wojskowy i policyjny, ponieważ jest "łatwiejszy do kontrolowania", niż cywilny.

Reklama

Wybrani pracownicy mają być w wieku od 19, do 27 lat. Większość z to żonaci mężczyźni, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich rodzin w Korei Północnej.

Nowe zadania z trzykrotnie większą pensją

Portal ustalił też, że północnokoreańskie firmy zakończyły selekcję do 31 stycznia, a wybrany personel ma rozpocząć wykonywanie swoich zadań w połowie lutego lub w marcu.

Daily NK podaje, że wśród koreańskich pracowników w Rosji, znajdują się członkowie jednostek policyjnych i wojskowych. Ich przełożeni również otrzymali polecenie wyboru podkomendnych do nowych zadań. Portal zaznacza, że pierwsza grupa może liczyć od 300 do 500 osób.

Nie wiadomo jakie zadania będą wykonywać żołnierze i policjanci, ale Daily NK twierdzi, że jest "mało prawdopodobne", iż będzie to walka na froncie.

Anonimowe źródło portalu w Rosji twierdzi, że Koreańczycy będą otrzymywali trzykrotność dotychczasowej pensji za pracę w Federacji Rosyjskiej. Najprawdopodobniej większość pieniędzy przejmą władze reżimu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Korea Północna | Rosja | Ukraina | żołnierze | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy