Reklama

Reklama

Wpadka prezydenta Izraela. Myślał, że mikrofon jest wyłączony

Mediom udało się wychwycić rozmowę prezydenta Izraela Izaaka Herzoga z premierem tego kraju Benjaminem Netanjahu. - Cały świat jest zaniepokojony. Masz partnera, o którego martwi się cały świat - powiedział Herzog do szefa rządu. Chodzi o znanego z radykalnych prawicowych poglądów Itamara Ben-Gewira, który ma się znaleźć w rządzie Netanjahu.

Wypowiedź Herzoga została uchwycona przez mikrofon. Prezydent myślał, że urządzenie jest wyłączone. Premierowi Izraela Herzog mówił o swoich obawach związanych z powołaniem na stanowisko ministra Itamara Ben-Gewira - donosi Guardian. 

- Cały świat jest zaniepokojony. Masz partnera, o którego martwi się cały świat. Ja też mu to powiedziałem - stwierdził prezydent Izraela w rozmowie z Benjaminem Netanjahu.

Prezydent Izraela martwi się o rząd. Kim jest partner Netanjahu?

Itamar Ben-Gewir przewodniczy skrajnie prawicowej partii Ocma Jehudit (hebr. Żydowska Siła). Po ubiegłotygodniowych wyborach jego partia może zostać koalicjantem w rządzie, a on sam może objąć stanowisko ministra policji

Reklama

Obawiają się tego izraelscy Palestyńczycy, oraz państwa sąsiadujące z Izrealem. Ben-Gewir został w 2007 roku skazany za rasistowskie wypowiedzi przeciwko Arabom i wspieranie grupy uznanej przez Izrael i Stany Zjednoczone za organizację terrorystyczną - napisał "Guardian".

W zeszłotygodniowych wyborach partia Benjamina Netanjahu Likud oraz stowarzyszone z nią partie skrajnie prawicowe i religijne zdobyła 64 miejsca w 120-osobowym parlamencie, dając Netanjahu mandat do utworzenia rządu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy