Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski: Wiemy, że nasza armia jest najlepsza na świecie i nas obroni

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że Ukrainy nie obroni nikt oprócz jej armii. - Bez bezpośrednich rozmów z Rosją nie zdołamy zakończyć wojny w Donbasie - dodał.

- Od ośmiu lat trwa wojna w Donbasie. Osiem lat temu Rosja anektowała Krym - podkreślił Zełenski, wygłaszając w parlamencie doroczne orędzie.

Wskazał, że Ukraina wie, kto z europejskich partnerów ją wspiera, a kto tylko "udaje wsparcie". - Wiemy, że nasza armia jest najlepsza na świecie i nas obroni - oświadczył, na co deputowani odpowiedzieli oklaskami. - Wszyscy nas wspierają, ale nikt oprócz naszej armii nas nie obroni. To prawda - oznajmił prezydent.

Zełenski: Mamy potężną armię

- Bez wojska i bez bezpośrednich rozmów z Rosją nie zdołamy zatrzymać wojny - podkreślił. Zełenski stwierdził, że nie boi się bezpośredniego dialogu z Rosją. Dodał, że przyznali to "wszyscy zagraniczni partnerzy".

Reklama

- Powinniśmy rozmawiać, wiedząc, że mamy potężną armię. (...) Jeśli chcemy przywrócić Donbas - róbmy to. A jeśli nie chcemy - to nic nie róbmy. I postawmy kropkę w tej kwestii - kontynuował.

Powiedział, że państwo ukraińskie powinno walczyć o swoje terytoria, wykorzystując "wszelkie możliwości, wszyscy razem, ze wszystkimi politykami i biznesmenami". - Na razie nie jest na to za późno - podsumował prezydent.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy