Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski: Putin potwierdził chęć spotkania

Prezydent Rosji Władimir Putin miał potwierdzić chęć spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - informuje agencja Reutera. - Wszystko wydaje się do tego zmierzać - stwierdził ukraiński przywódca.

W ubiegłym tygodniu Wołodymyr Zełenski zaproponował Władimirowi Putinowi spotkanie w dowolnym punkcie Donbasu - regionu, w którym od kilku lat trwa wojna między wojskami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami wspieranymi przez Kreml. 

Sytuacja w stosunkach rosyjsko-ukraińskich uległa w ostatnim czasie zaostrzeniu, zwłaszcza, że Rosjanie przez pewien czas koncentrowali swoje wojska na granicy z sąsiednim państwem w ramach - jak to oficjalnie ogłoszono - ćwiczeń wojskowych.

Reklama

Putin wyraził zainteresowanie

- Wszystko wydaje się zmierzać do tego, że spotkanie z Putinem dojdzie do skutku - stwierdził dziś wczesnym popołudniem Zełenski, cytowany przez Reutersa. Przywódca Ukrainy chwilę później orzekł, że prezydent Rosji wyraził chęć do takiej rozmowy. 

Polityk przemawiał dziś z okazji 35. rocznicy katastrofy w elektrowni czarnobylskiej. Oświadczył, że nie chciałby, by Donbas "zmienił się w kolejną strefę wykluczenia", tak jak to się stało ze skażonymi ziemiami wokół Czarnobyla.

Zobacz także: 35. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Elektrownia trafi na listę UNESCO?

Szczegóły do ustalenia

Jak dodał Wołodymyr Zełenski, odpowiednie instrukcje zostały już przekazane szefowi sztabu ukraińskich sił zbrojnych. Ma on teraz kontaktować się z Kremlem w sprawie tego, gdzie i kiedy dokładnie porozmawiają przywódcy zwaśnionych państw.

Zełenski dodał jeszcze w swojej wypowiedzi, że niebawem powinno zostać uzgodnione nowe zawieszenie broni w Donbasie. 

- Jesteśmy na mecie - stwierdził.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy