Reklama

Reklama

Włoska aktorka, 95-letnia Gina Lollobrigida, chce startować w wyborach do senatu

Gina Lollobrigida przeszła w poniedziałek operację kości udowej, którą złamała w wyniku upadku w swoim domu - poinformował jej prawnik Antonio Ingroia. Lollobrigida to słynna przed laty włoska aktorka, która obecnie ma 95 lat. Jak zapowiada, we wrześniu zamierza startować w wyborach do senatu.

- Operacja przebiegła bardzo dobrze. Jest teraz pod obserwacją - powiedział prawnik.

Gina Lollobrigida chce być senatorką

Lollobrigida, która w latach 50. i 60. ubiegłego wieku uchodziła za międzynarodowy symbol seksu, zamierza 25 września startować w wyborach do senatu z listy koalicji Suwerenne i Ludowe Włochy, której sondaże nie dają wielu szans na przekroczenie progu wyborczego.

Koalicję tę tworzą głównie Partia Komunistyczna i ugrupowanie Socjalistyczna Ojczyzna, które opowiadają się za wyjściem Włoch z UE i NATO, zakończeniem pomocy wojskowej dla Ukrainy, zniesieniem sankcji wobec Rosji i sprzeciwiają się obowiązkowym szczepieniom przeciwko Covid-19.

Reklama

Legendarna aktorka, znana m.in. z filmów "Fanfan Tulipan" i "Piękność nocy", próbowała już swych sił w polityce, kandydując bez powodzenia w 1999 roku do Parlamentu Europejskiego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy