Reklama

Reklama

Włosi zatrzymali Polaka. Znęcanie się nad partnerką i brutalne pobicia

Policja z Ascoli Piceno w środkowych Włoszech zatrzymała 49-letniego Polaka, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją partnerką. Mężczyzna ma zakaz zbliżania się do kobiety.

Portal corriereadriatico.it podał, że 49-letni Polak został zatrzymany przez policję w Ascoli w związku z podejrzeniem brutalnego znęcania się nad swoją partnerką, również Polką. Mowa o powtarzających się aktach przemocy, w tym ciężkich pobiciach. 

Ofiara miała zgłosić się do odpowiednich służby w Ascoli i opowiedzieć o tym, jak doświadcza krzywd ze strony partnera, który często będąc pod wpływem alkoholu znęca się nad nią. Włoskie organy zareagowały błyskawicznie, prokuratura zawnioskowała o zastosowanie środka zapobiegawczego "odpowiedniego dla sprawy", a sąd przychylił się ku temu. W efekcie mężczyzna musiał opuścić wspólne mieszkanie pary i został obciążony zakazem zbliżania się do kobiety. 

Reklama

Problem przemocy we Włoszech

Podobne konsekwencje spotkały 72-letniego Włocha, mieszkańca tego samego miasta. On również znęcał się nad swoją o 20 lat młodszą partnerką. 

Na tym etapie wiadomo, że śledztwa prowadzone przez policję wykazały "poważne oznaki winy", a obie sprawy zostały przekazane do prokuratury. 

Włoskie media zwracają uwagę na statystyki związane z przemocą domową. "W 2021 r. odnotowano 378 przypadków przestępstw popełnionych wobec kobiet, z czego 261 dotyczyło obrażeń ciała, 41 prześladowania, dziewięć nielegalnego rozpowszechniania prywatnych wizerunków, 39 "złego traktowania" w rodzinie, 15 przypadków przemocy seksualnej" - wylicza portal "Il Resto del Carlino". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy