Reklama

Reklama

Włochy: Zamieszki w Rzymie. Areszt dla liderów neofaszystowskiego ruchu

Wśród 12 aresztowanych agresywnych uczestników sobotniej manifestacji przeciwników przepustki sanitarnej w Rzymie są liderzy neofaszystowskiego ugrupowania Forza Nuova - podały media. Zamieszki trwały także w nocy. Obrażenia odniosły cztery osoby: policjanci i pracownicy pogotowia.

W sobotę na ulicach i placach w centrum Wiecznego Miasta doszło do gwałtownych starć przeciwników tzw. Green Pass, w tym antyszczepionkowców z policją. Funkcjonariusze, obrzucani petardami użyli gazów łzawiących i armatek wodnych.

Areszt dla manifestujących

Duża grupa manifestantów wtargnęła do siedziby centrali związkowej Cgil.

Na ulicach stolicy zamieszki trwały wiele godzin.

Wśród aresztowanych jest przywódca neofaszystowskiej włoskiej organizacji Forza Nuova Roberto Fiore i lider jej rzymskiej filii Giuliamo Castellino. Przedstawiciele tej formacji stale uczestniczą w protestach antyszczepionkowców.

Reklama

Atak na siedzibę pogotowia

Władze medyczne poinformowały Ansę, że w nocy w soboty na niedzielę doszło do ataku około 30 manifestantów na siedzibę pogotowia rzymskiego szpitala Umberto I. Jak ustalono, była to próba odbicia jednego z rannych demonstrantów z Sycylii, który tam trafił.

Obrażenia odniosły cztery osoby: policjanci i pracownicy pogotowia; jedna z pielęgniarek została zraniona szklaną butelką. Straty materialne są znaczne.

Wydarzenia w Rzymie potępiły wszystkie siły polityczne w kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje