Reklama

Reklama

Włochy: Wysokie kary dla niewychowanych turystów

Triest na północy Włoch rywalizuje z Wenecją w surowości wobec niezdyscyplinowanych i niewychowanych turystów. Straż miejska ogłosiła 30-stronicowy katalog tego, co jest zakazane wraz z wysokością kar za złamanie tych zakazów.

Triest zrobił się nagle "drogim" miastem. Za wymuszanie na przechodniach jałmużny, jak i jej dawanie, zapłacić można do 900 euro. Niczym nie grozi natomiast oferowanie żebrzącym jedzenia lub odzieży.

Do 900 euro można zapłacić również za jedzenie na ulicy i biwakowanie pod gołym niebem, włącznie z wylegiwaniem się na ławkach czy na schodach kościołów.

Tańsze jest złamanie zakazu picia alkoholu i palenia tytoniu w parkach. Płaci się za to 600 euro, a przepisowi towarzyszy wyjaśnienie, że kara ma także na celu uchronienie obywateli przed szkodliwymi dla zdrowia skutkami tych nałogów.

Reklama

Regulamin obowiązujący do tej pory w Trieście pochodził sprzed 90 lat, dokładnie z 1926 roku, i władze uznały, że jest już nieco przestarzały.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy