Reklama

Reklama

Włochy: W trakcie budowy stacji benzynowej odkryto pozostałości rzymskiego amfiteatru

Robotnicy pracujący przy budowie stacji benzynowej w Avellino dokonali nietypowego odkrycia. Wszystko wskazuje na to, że w miejscu, gdzie planowali położyć bloki cementu, odnaleźli pozostałości starożytnego amfiteatru. Prace wstrzymano.

Avellino w Kampanii to dawne starożytne miasto Abellinum, duży ośrodek, który wiele razy w czasach Cesarstwa Rzymskiego zmieniał nazwę na: Venerię, Livię, Augustę, Alexandrianę i Abellinatium. Obszar ten jest bogaty w ruiny i zabytki archeologiczne. Dlatego - jak zauważyła w sobotę włoska telewizja - znalezienie śladów rzymskiego amfiteatru nie zaskoczyło ekspertów.

W rejonie tym znajduje się duży park archeologiczny, gdzie znaleziono wcześniej ruiny rzymskiej willi, term i odcinek akweduktu.

Zobacz także: Zachodniopomorskie: Znaleziono pełny mundur niemieckiego leśnika z czasów II wojny światowej

Znalezisko sprzed naszej ery

Reklama

Odkryty przypadkowo podczas drążenia ziemi fragment muru to zapewne resztki amfiteatru miasta Abellinum, pochodzące z pierwszego wieku przed naszą erą - twierdzą archeolodzy.

Na taki stan rzeczy wskazują pierwsze oględziny na terenie wstrzymanej natychmiast budowy. Wykopaliska zostaną rozszerzone i mogą jeszcze przynieść niespodzianki - mówią archeolodzy.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje