Reklama

Reklama

Włochy: Trzęsienie ziemi w okolicach Rimini

Trzęsienie ziemi o sile 5,7 stopnia w skali Richtera miało miejsce w centralnych Włoszech - podaje agencja Reutera, powołując się na Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Wstrząsy odczuwalne były także w Chorwacji, Słowenii oraz Bośni i Hercegowinie.

Wstrząsy miały miejsce u wybrzeży miasta Rimini w regionie Emilia-Romania. Miejscowość jest znana ze swoich plaż i nadmorskich kurortów, będąc jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez polskich turystów.

Włochy. Trzęsienie ziemi w Rimini miało siłę 5,7 w skali Richtera

Jak podaje agencja Reutera, trzęsienie miało miejsce na głębokości 10 km i około 64 km na wschód od Rimini. Początkowo podawano, że wstrząsy miały siłę 6,1, jednak po ponownym pomiarze zrewidowano ją na mniejszą.

Pojawiające się w sieci materiały dokumentujące trzęsienie ukazują samoistnie poruszające się żyrandole. 

Reklama

Pojawił się także film ze sklepu z nieodległej Ancony, na którym widać pobite butelki z alkoholem, jakie upadły na ziemię w trakcie wstrząsów.

Uszkodzona została także stacja kolejowa w Anconie.

Wstrząsy były też odczuwane po drugiej stronie Adriatyku - w Chorwacji i Słowenii, a także w Bośni i Hercegowinie. Jak podają lokalne media, ziemia zatrzęsła się m.in. w Zadarze. Wciąż nie ma doniesień o poszkodowanych wskutek trzęsienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy