Reklama

Reklama

Włochy: Trzej Królowie z przepustką COVID-19

Od kilku dni Włosi mają obowiązek posiadania przepustek COVID-19 (tzw. Green Pass) we wszystkich miejscach pracy. Na wejście w życie nowych przepisów zareagował znany artysta szopkarz z Neapolu, który stworzył szopkę bożonarodzeniową z Trzema Królami, którzy zamiast darów trzymają w rękach przepustki sanitarne.

Obowiązek przepustki sanitarnej, wymaganej dotąd w placówkach kultury, na basenach, w siłowniach, w samolotach, pociągach dużych prędkości, w zamkniętych salach restauracji oraz barach i w dyskotekach, rozszerzono na miejsca pracy. Wymóg ten obowiązuje od piątku. Green Pass wydawany jest na podstawie szczepienia, wyleczenia z wirusa lub negatywnego wyniku testu.

Na wejście w życie nowego rozporządzenia rządu, dotyczącego milionów osób pracujących, zareagował natychmiast twórca tradycyjnych szopek z Neapolu Marco Ferrigno. W jego warsztacie na ulicy szopkarzy San Gregorio Armeno, odwiedzanej cały rok przez turystów, pojawiły się w witrynie misternie wykonane figurki Trzech Króli, pokazujących przepustkę covidową z kodem QR.

Reklama

"Powrót do normalności"

"Trzej Mędrcy przybywają w tym roku z paszportem covidowym"- tak media podsumowały pomysł znanego szopkarza.

- Do neapolitańskiej szopki postanowiliśmy wprowadzić ważną nowość: Trzech Króli z Green Pass. Dla nas jest to nie tylko sposób na to, by pozostawić w pamięci ten szczególny moment naszego życia, który wystawił wszystkich na ciężką próbę, ale także by pokazać, że dzięki przepustce możemy powrócić do tak wyczekiwanej normalności i wolności - wyjaśnił twórca figurek.

- Mamy nadzieję, że tym wizerunkiem zdołaliśmy wywołać choćby mały uśmiech - dodał Ferrigno.

We Włoszech zaszczepionych jest ponad 80 procent ludności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne