Reklama

Reklama

Włochy: Sylwestrowe zabawy pod nadzwyczajnym nadzorem

Zabawy sylwestrowe pod specjalnym nadzorem zapowiadają władze Włoch. W Rzymie, Mediolanie i innych miastach będą wzmocnione siły policji i wojska oraz snajperzy. W miejscach zgromadzeń staną betonowe zapory; będą kontrole przy użyciu wykrywaczy metali.

- W związku z zagrożeniem terrorystycznym zachowujemy najwyższą czujność, wykorzystując wszystkie służby i środki dla zagwarantowania bezpieczeństwa - oświadczył w piątek minister spraw wewnętrznych Marco Minniti.

W Wiecznym Mieście wiele masowo uczęszczanych miejsc w centrum zostanie otoczonych kordonem bezpieczeństwa. Za obszar najściślejszego nadzoru uznano teren w rejonie Koloseum oraz antycznego stadionu Circus Maximus - wyjaśniła komenda rzymskiej policji. To tam oczekuje się największych tłumów na pokazach i spektaklach w sylwestrowy wieczór.

Reklama

Na dachach czuwać będą snajperzy

Przedstawiony przez stołeczną policję plan zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom sobotnich zabaw pod gołym niebem przewiduje, że zamontowane zostaną specjalne bramki kontrolne. Na dachach czuwać będą snajperzy. Wzmocnione patrole pilnować będą placów: Weneckiego, Hiszpańskiego i Navona oraz Campo de' Fiori.

Obowiązywać będzie zakaz wjazdu ciężarówek i tirów do rzymskiego centrum. Ustawione zostaną betonowe bariery, a przy wejściu na mosty, gdzie będą gromadzić się ludzie obserwujący pokazy nad Tybrem, prowadzone będą kontrole za pomocą wykrywaczy metali.

Ponad tysiąc policjantów na ulicach

Na rzymskich ulicach będzie ponad tysiąc policjantów, umundurowanych i w cywilu - zapowiedział szef policji Nicolo D'Angelo.

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa wprowadzono na placu przed katedrą w Mediolanie, gdzie odbędzie się sylwestrowy koncert. Stoją tam już betonowe bariery, uniemożliwiające wjazd wszelkim pojazdom. Na Piazza Duomo będą setki funkcjonariuszy - ogłoszono.

Mediolańscy policjanci będą prowadzić monitoring także przy użyciu 40 smartfonów wyposażonych w specjalne aplikacje i rejestratory obrazu - poinformował komendant tej formacji.

Wykrywacze metali będą mieli policjanci czuwający nad spokojnym przebiegiem koncertu na placu Michelangelo we Florencji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy