Reklama

Reklama

Włochy: Runęła część średniowiecznych murów

Runęła część murów otaczających średniowieczne toskańskie miasto San Gimignano we Włoszech. Jak podały miejscowe władze, nikt nie ucierpiał.

Gubernator Toskanii Enrico Rossi potraktował zdarzenie bardzo poważnie i skierował na miejsce służby, które mają ocenić stopień zniszczenia murów. Włoski minister kultury przeznaczył 300 tysięcy euro na naprawę uszkodzeń.

San Gimignano jest nazywane "miastem wież", czy "średniowiecznym Manhattanem"- znajduje się w nim kilkanaście kwadratowych wież obronnych budowanych od XIII do XV wieku. Świadczyły one o zamożności miasta. Są widoczne z dużej odległości. Swój rozkwit San Giminiano przeżywało pod koniec epoki średniowiecza, dzięki położeniu na szlaku handlowym pomiędzy Sieną a Florencją.

Historyczne centrum znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dziś Giminiano jest jedną z najbardziej znanych i popularnych atrakcji Toskanii, co roku odwiedzają je tysiące turystów z całego świata. 

Niedaleko znajduje się inne stare, dobrze zachowane średniowieczne miasto - Volterra.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy