Reklama

Reklama

Włochy: Rodzina zakupoholiczki szukała ratunku w sądzie. Zapadła decyzja

49-letnia Włoszka kompulsywnie kupowała kosztowne buty, torebki i ubrania. Obsesja przerodziła się w uzależnienie, zagrażające bytowi rodziny. Najbliżsi ratunku szukali w sądzie.

49-letnia mieszkanka miasta Pawia na północy wydała w krótkim czasie 30 tysięcy euro na ubrania, buty i torebki - podały włoskie media.

Gdy tylko mogła, odwiedzała sklepy w swoim mieście lub jeździła do innych, gdzie kupowała markowe i modne ubrania oraz akcesoria. Jej najbliżsi podejmowali liczne i bezskuteczne próby, by przekonać ją do tego, by wydawała mniej. Niekontrolowane zakupy stały się jej obsesją, która przerodziła się w uzależnienie, zagrażające bytowi rodziny.

To na jej prośbę sąd w Pawii mianował specjalnego opiekuna z zadaniem udzielenia kobiecie pomocy. Jednocześnie sądowo pozbawiono ją dostępu do wszystkich kart kredytowych i bankomatowych.

Tę decyzję podjęto na podstawie ekspertyzy sporządzonej przez powołanego psychiatrę i psychologa. Jak podkreślono, ma to dać zakupoholiczce szansę na wyleczenie się z uzależnienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama